Salı, Mayıs 22, 2012

İyi ki yapmışım - Top 8

Top 10 demek isterdim ancak 10 tane şey bulamadım. 5’e de sığdıramadım :)En başta "iyi ki doğurmuşum" tabi ama bu yazı Simi'yle ilgili değil.


Mini not: Satır aralarını düzenlemek için çok uğraştım ama bloger inatla koca koca boşluklar bıraktı maddeler arasında...


1. Valizi alıp şehir değiştirmek ve tek başıma yaşamak: 5 yıl sürdü bu süreç. Keyfinin yanında zorlukları da oldu ama aslında tam bana göre bir şeymiş tek yaşamak.


2. Evlenmek: 5 yıl tek yaşamanın üstüne çok keyifli oldu evlilik de. Evlilik de çok bana göreymiş, evlenince farkettim.3. Dövme: Minik, minicik bir dövmem var sağ kolumda. Yaptırdığımda üniversite 2. sınıftaydım. Öyle ani bir kararla kuzenime yaptırtmıştım. Çizdiği şeklin anlamını da bilmiyordum, gözümüze şirin gözüktüğü için yapmıştı. Sonradan (tee 10 yıl sonra) öğrendim, Armani’nin armasıymış. Bunu öğrenmek pek hoşuma gitmedi tabi. Şimdi ki aklım olsa daha büyük, daha anlamlı birşey yaptırırdım. Hatta şu an bile şekli nasıl değiştirebilirim diye düşünüyorum.


4. Kaya tırmanışı ve izcilik: Ortaokul-lise yıllarında izcilik yaptım. Üniversite döneminde de ara ara devam ettim izci kamplarına. Doğada yapılan her türlü aktivite beni son derece rahatlatıyor ama kaya tırmanışı bir başka. Hem deşarj hem şarj oluyor-d-um. Son yıllarda pek fırsat bulamasam da aklım tırmanışta, kamplarda. Bir hafta sonu Simi’yi sırtıma alıp eski dostlarla gidesim var da babayı nasıl ikna ederiz onu bilemiyorum işte.


5. Manevi kardeş edinmek: Malum aynı anne/babadan olma bir kız kardeşim var. Bir de 9 yıldır manevi olarak ablalığını yaptığım ve şu ana kadar yüzyüze hiç görüş-e-mediğim bir kız kardeşim daha var Tunceli-Ovacık’ta. “Kardeşini Seç” kampanyası vasıtasıyla ulaşmıştık birbirimize. O zamanlar ilkokul 5’te utangaç bir çocuk iken şimdi lise mezunu, cıvıl cıvıl genç bir kız var telefonun öbür ucunda. Seçtiğim bölge ile ilgili çok eleştiri aldım etrafımdakilerden ama aslında tam da o eleştirilen nokta sebebiyle tercih etmiştim Ovacık’ı. Malesef henüz gidip göremesem de oraları, en büyük arzularımdan biridir Munzur’un eteklerinde kardeşimle beraber piknik yapmak.


6. Bungee jumping: Ne zaman birşeyden korksam aklıma direkten atladığım an gelir. 50 metreden atladım yahu bundan mı korkacağım derim :) İyi ki atlamışım.


7. Lazer epilasyon: Vallahi büyük rahatlık. Geç verilmiş bir karardı. Hatta kızdım kendime niye bu kadar bekledim diye. Kızım belli bir yaşa gelince direk elinden tutup götüreceğim. Tabi o zamana kadar teknoloji ne boyuta gelir bilemem. İnşallah onların hiç öyle kıl tüy dertleri olmaz.


8. Ev almak: Aslında daha tam olarak almış sayılmayız, hala banka taksidi ödüyoruz. 3,5 yıl kaldı. Her ne kadar hayalimizdeki ev olmasa da insanın kendi evi olması, evsahibi sorunu yaşamaması büyük keyifmiş. İyi ki öyle ani bir deli cesareti gelmiş de girmişiz banka kredisine. Başka türlü çarçur ederdik biz o parayı muhtemelen.

0 yorum: